Modernizace Mi-24 firmou BAE Systems.

Klíčovou součástí prezentace společnosti BAE Systems na letošním veletrhu obranných a bezpečnostních technologií IDET, který se uskutečnil ve dnech 28.-30. dubna 2003 v Brně, je program modernizace vojenské útočné helikoptéry Mi-24. Ten zahrnuje nejmodernější technologie britské a americké provenience spolu se zabezpečením denní a noční provozní způsobilosti helikoptéry na každého počasí.
Řešení, které BAE Systems speciálně vyvinula pro potřeby zemí Visegradské čtyřky, je založeno na více než padesátileté zkušenosti společnosti v oblasti integrace avioniky do letadel s pevnými křídly a do helikoptér. Řešení rovněž zahrnuje v boji osvědčené zbrojní systémy, které jsou využívány ozbrojenými silami jak Velké Británie, tak USA a dále ve většině evropských zemí. Nabízí tak řešení s nízkou hladinou rizika jak pro denní, tak noční provoz.
Hlavními znaky modernizace helikoptér Mi-24 je multisenzorová věžička, vysoce technologicky vyspělé helmy jak pro denní, tak noční operace a zároveň modulárnost celého projektu, která umožňuje zákazníkům začlenit vlastní specifické požadavky na avioniku a zbraňové systémy. Návrh řešení BAE Systems zvyšuje výkon počítačového zpracování helikoptér Mi-24 na úroveň srovnatelnou s helikoptérami Longbow Apache a nejmodernější generací stíhacích letadel.
Naše nabídka je nejlepším a cenově nejdostupnějším řešením problematiky modernizace helikoptér Mi-24 pro Českou republiku a její partnery ze zemí Visegradské čtyřky," uvedl David Hughes, ředitel divize Helicopter systems společnosti BAE Systems.
"Naší hlavní předností a výhodou je schopnost modernizovat helikoptéru Mi-24, tak aby plně odpovídala standardům interoperability v rámci NATO, dále aby odpovídala všem požadavkům na provoz v denním/nočním režimu, za veškerého počasí a zároveň aby dostatečně splňovala individuální požadavky modernizace každého jednotlivého státu. V porovnání s ostatními modernizačními programy náš návrh je nezávislý na výzbroji a umožňuje tak všem zemím Visegradské čtyřky si svobodně vybrat zda využijí vlastní zásoby nebo si pořídí novou výzbroj."
Návrh modernizace helikoptéry Mi-24 představený společností BAE Systems je jediným návrhem, který je plně podpořen programem průmyslové a offsetové spolupráce s cílem každé z členských zemí Visegradské čtyřky. Toto rovněž zahrnuje transfer systémové a konstrukční podpory, transfer příslušného systémového software a dalších technologií domácímu průmyslu za účelem rozvinout a podpořit domácí kapacity.
BAE Systems, společnost s velkými zkušenosti patří mezi nejrespektovanější společnosti v leteckém a obranném průmyslu a je zároveň jedinou společností v mezinárodním leteckém průmyslu, která má na svém kontě prokazatelné dosažené výsledky v oblastech průmyslového a offsetové spolupráce a transferu technologií ve všech zemích Visegradské čtyřky.

V únoru 2004 se Poláci rozhodli modernizovat své vrtulníky Mi-24 pomocí firmy BAE System a ruského výrobce.