4. základna stíhacího letectva Čáslav Vú 7214

28.10.2016

K 1.1.1995 vznikla v Čáslavi 4. zSL podřízena 4. sboru PVO. Velitel základny pplk. Ing. Oldřich Horák 1.1.1995-31.3.1997, pplk. Ing. Vladimír Ficenec 1.4.1997-30.9.1997.

Vrtulníkový roj s Mi-17 v sestavě 43. letky. Dva vrtulníky Mi-17 0809 a 0822.

Piloti vrtulníků - Štefan Bernáth, Stanislav Bauer, Miloslav Hrubant, Zdeněk Umlauf, Kuba.

PT Jaroslav Pluner, Peter Režný, Michal Sedláček.

Přejmenování 1.10.1997 na 4. základnu taktického letectva.